Inteligentné technológie vám pomôžu pri výbere majstrov

Čo robiť v situáciách, keď si pri výstavbe alebo rekonštrukcii neviete poradiť svojpomocne? V ideálnom prípade by ste mali osloviť overeného stavebného majstra, resp. iného profesionála z danej oblasti. Lenže ako a kde ho nájsť – a podľa možností čo najrýchlejšie? Podľa čoho si vyberať? Našťastie, s výberom šikovných majstrov vám môžu pomôcť inteligentné technológie.

Žijeme v 21. storočí, ktorého tempo neúprosne určujú moderné technológie. Dá sa povedať, že v súčasnosti si môžete už takpovediac všetko nájsť a zohnať z pohodlia domova. No a inak to nie je ani v prípade hľadania stavebných majstrov a ďalších zručných odborníkov. Skvelým príkladom sú platformy ako Daibau.sk či Wilio.

Vedeli ste, že…?

Pomocou podobných nástrojov môžete nájsť majstra na stavbu, inštalatéra, elektrikára či údržbára ešte v deň zadania dopytu.

Ako to vlastne funguje?

Predstavte si, že potrebujete postaviť hrubú stavbu, vymeniť starú strechu alebo vymaľovať. Ak nemáte spoľahlivých známych majstrov, pravdepodobne by ste začali hľadať na internete rôzne firmy a postupne im vypisovať či vyvolávať so žiadosťami o vystavenie cenovej ponuky. Takýto scenár môže byť nielen mimoriadne zdĺhavý, ale aj nesmierne vyčerpávajúci. Dá sa to však urobiť jednoduchšie.

Na platformách ako Daibau.sk či Wilio sú registrované tisícky overených majstrov a odborníkov na svoje remeslo. Stačí len zadať dopyt. Zvyčajne si najskôr vytvoríte projekt a vyplníte dotazník, pričom je veľmi dôležité, aby ste odpovedali na všetky body a poskytli tak aplikácii čo najviac relevantných informácií. Napríklad ak potrebujete vymaľovať byt, vo svojom projekte napíšete, o koľko štvorcových metrov ide, v akom stave sú steny, aký typ farieb chcete použiť a pod. Niektoré platformy si údaje a podrobnosti overujú ešte aj telefonicky. Po odoslaní dotazníka vám ešte v istý ten deň – najneskôr nasledujúci – príde odozva od samotných majstrov a ich odporúčania.

Náš tip

Výhodou je aj to, že vytvorený projekt vám umožní vymieňať si s poskytovateľmi aj rôzne súbory, napríklad technickú dokumentáciu.

Každý projekt je označený kľúčovým slovom, podľa ktorého sa zaraďuje do konkrétneho segmentu služieb, napríklad omietky alebo zateplenie. Keď na toto kľúčové slovo kliknete, ihneď získate prehľad o ostatných aktuálnych projektoch z tejto oblasti. O tom, že moderné technológie ľudia využívajú vo veľkom, svedčí aj fakt, že jednu zo spomenutých aplikácií má nainštalovanú už takmer 200-tisíc ľudí a na svojom konte má vyše 50-tisíc zadaných projektov. Platforma dokonca deklaruje, že až v 70 % prípadov vám príde prvá ponuka do 5 minút.

Sú podobné platformy spoľahlivé?

Pri zverovaní vašich projektov či dokonca aj opatery detí máte plné právo zápoliť s nedôverčivosťou či otázkou spoľahlivosti. Inteligentné platformy zastrešujúce poskytovateľov služieb a dodávateľov materiálov to však majú celkom dobre premyslené. Pokiaľ sa s niekým dohodnete na spolupráci, po jej ukončení mu môžete vytvoriť hodnotenie. A keďže je úplne prirodzené, že nikto sa nechce na podobných platformách prezentovať negatívnymi recenziami, môžete očakávať seriózny prístup.

Navyše ak sa chce poskytovateľ služieb na podobnej stránke zaregistrovať, portál si ho najprv podrobne overí. Aj napriek tomu vám však odporúčame vyberať si majstra na základe početných pozitívnych odporúčaní, prípadne osobných skúseností vašich známych.

Aké výhody ponúkajú?

Okrem spoľahlivého „dodania“ tých najlepších majstrov vo svojom odbore stojí za zmienku, že spomínané platformy fungujú pre „zákazníka“, resp. „záujemcu“ bezplatne. Nikomu teda neodvádzate žiadnu províziu a platíte len takú sumu, na akej sa dohodnete s poskytovateľom služieb.

Navyše je viac než jasné, že výstavba či rekonštrukcia bytového jadra môže byť poriadne stresujúca – či už ladením termínov jednotlivých profesií na stavbe, alebo dodržiavaním harmonogramu stavebných prác. Ak chcete podobné stresy obmedziť, inteligentné platformy sú dobrou voľbou.

Stavebný majster rýchlo a jednoducho

V predošlých riadkoch sme spomínali majstrov na stavbu, inštalatérov, elektrikárov či údržbárov. V moderných aplikáciách však na váš dopyt čaká množstvo ďalších šikovných ľudí. Pozornosť si zaslúžia aj stolári, automechanici, záhradkári, interiéroví dizajnéri, tzv. hodinoví manželia alebo rôzni stavební majstri. Jednoducho, podobné inteligentné portály vám takmer s určitosťou pomôžu rýchlo nájsť presne takú pracovnú silu, akú potrebujete.

Zdieľať obsah