Ako urobiť zateplenie domu minerálnou vlnou

Zatepľovanie domov je už viac ako štvrťstoročie mimoriadne populárnou cestou, ktorá vedie k úsporám energií na vykurovanie a prípadné ochladzovanie domácností. Navyše, vytvorenie tzv. kontaktného zatepľovacieho systému so sebou prináša aj výhodný bonus. Umožňuje vytvorenie novej fasády s príťažlivým povrchom a obrovským výberom farebných kombinácií.

Základ kontaktného zatepľovacieho systému tvoria fasádne izolačné dosky, najčastejšie z expandovaného penového polystyrénu alebo z minerálnej vlny. V nasledujúcom článku sa budeme venovať práve postupu zhotovenia kontaktného zatepľovacieho systému z minerálnej vlny.

Ako začať?

Predpokladom na zhotovenie zatepľovacieho systému, ktorý si zachová svoje vlastnosti po desaťročia, je súdržný podklad. Pôvodnú fasádu, na ktorú sa bude aplikovať zatepľovací systém, je potrebné očistiť od zvetraných častí, zbaviť prachu a prípadných nečistôt. V prípade potreby sa chýbajúca omietka doplní a vyrovná.

Celý obsah článku je dostupný pre čitateľov s aktivovaným predplatným. Pokiaľ už ste aktívnym predplatiteľom, pre zobrazenie celého obsahu je potrebné prihlásenie do účtu.

Zdieľať obsah