Tak ako kvalitné nadčasové oblečenie, obuv alebo doplnky z kvalitných materiálov môžete v perfektnom stave nosiť celé roky, tak aj v oblasti výstavby môžeme nájsť paralely. Pri nákupe stavebných materiálov na ekologickú stavbu treba kupovať podľa možností najmodernejšie materiály s najlepšími vlastnosťami, aké si v danom okamihu môžete dovoliť.

Kvalitne postavený dom, z kvalitných materiálov, dobre zateplený, s modernými technológiami šetriacimi energie (tepelné čerpadlá, solárne panely, rekuperačné zariadenia a pod.), s výplňami otvorov s vynikajúcimi parametrami bude dlhé roky držať krok s trendmi a k vašej spokojnosti bude slúžiť desaťročia bez toho, aby ste museli plánovať jeho predčasnú obnovu zapríčinenú zabudovaním nevhodných a zastaraných materiálov a technológií.

Takýto ekologický dom, navyše vhodne orientovaný na svetové strany, chránený od severu prirodzenými bariérami a s južnou fasádou tienenou „vzrastlými“ stromami, bude veľmi príjemný na bývanie a zároveň bude mať minimálne požiadavky na energie v zimnom i letnom období.

Nie každý si však môže dovoliť pustiť sa do rozsiahlejších stavebných úprav, preto sa spoločne pozrime aspoň na niektoré opatrenia, ktoré môžete vo svojich domácnostiach začať uplatňovať okamžite a povedú k úsporám energií.

Sústredí sa na všeobecné témy z oblasti stavebníctva, strešné plášte, rozpočty a reality. Vzdelanie získala na Strojníckej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave. Môže sa pochváliť 25-ročnými skúsenosťami v oblasti striech a strešných konštrukcií, je dlhoročnou členkou Cechu strechárov Slovenska. Venovala sa vzdelávaniu v rámci odborného školstva, ako aj edukácii dospelých v rámci celoživotného vzdelávania. Pôsobila v stavebninách ako obchodná zástupkyňa, v realitnej kancelárii na pozícii realitnej maklérky. V súčasnosti pracuje v stavebno-obchodnej spoločnosti ako rozpočtárka. Svoje povolanie nezaprie ani vo voľnom čase – medzi jej záľuby patrí dom, byt, záhrada, bytová a záhradná architektúra.

DISKUSIA

Prosím vložte váš komentár
Please enter your name here