Schlaďte sa: Využite zľavy a zaobstarajte si skvelý bazén

Osvieženie počas horúcich dní vyhľadávame všetci. Jedným z obľúbených je určite to v bazéne. Chcete si jeden kúpiť domov? Poradíme vám, čo si všímať.

Azda najpríjemnejším spôsobom, ako si môžete užiť letné dni, je oddych v bazéne. Ak máte záhradu, nič vám nebráni si ho zaobstarať. Nielen, že potom nebudete musieť riešiť návštevu kúpalísk, ale budete sa môcť kúpať kedykoľvek budete chcieť.

Zaujíma vás, ako nakupovať výhodnejšie? Využite zľavový kupón a bazény i potrebné príslušenstvo získate za nižšie sumy.

Podľa akých kritérií vyberať bazén?

Ako prvé sa musíte rozhodnúť, aký bazén vlastne chcete. Či sa vám viac páči zapustený do zeme, alebo kvôli priestorovým možnostiam záhrady zvolíte nadzemný bazén. Treťou možnosťou je bazén, ktorý je spolovice pod zemou. Odporúča sa skôr do náročných terénov.

Páči sa vám viac bazén zapustený do zeme? Myslite na to, že jeho výstavba môže trvať niekoľko týždňov. Rovnako je to finančne náročnejšie v porovnaní s rozložením nadzemného. Treba však povedať, že z dlhodobého hľadiska pri zapustenom bazéne ušetríte.

Zvážte tiež, či chcete mať bazén na záhrade celoročne alebo len na letnú sezónu. Aj od toho závisí výber prekrytia či dezinfekčných prípravkov.

Uplatnite si zľavový kód Merkury Market a kúpte skvelý bazén za úžasnú cenu.

Druhy bazénov

Cenovo najvýhodnejšie sú nafukovacie bazény. Ich ďalšími veľkými výhodami sú jednoduché rozloženie a prevádzka. Ideálne sú skôr na letné osvieženia a kúpanie s deťmi než na plávanie.

Druhým typom bazénov sú tie s kovovou konštrukciou. Sú síce o niečo drahšie od nafukovacích, no zároveň majú dlhšiu životnosť.

Tvar, veľkosť a hĺbka bazéna

Ponuka bazénov je široká aj z hľadiska dostupných veľkostí a tvarov. Pri výbere sa riaďte priestorovými možnosťami vašej záhrady a osobnými preferenciami. Položte si otázku, na aký účel chcete bazén.

Chcete ho využívať predovšetkým na pokojné rodinné kúpanie? Alebo hľadáte skôr bazén na plávanie? S tým súvisí aj hĺbka bazéna a zohľadnenie osôb, ktoré sa v ňom budú kúpať.

Pri výbere tvaru máte rôzne možnosti. Je len na vás, či siahnete po kruhovej klasike, obdĺžnikovom tvare alebo inom.

Nevyhnutné príslušenstvo

Máte bazén a myslíte si, že to pre pohodové kúpanie stačí? Opak je pravdou, potrebujete aj príslušenstvo. V prvom rade investujte do kvalitnej filtrácie. Postará sa o to, aby ste sa vždy kúpali v čistej vode.

Pri vyšších bazénoch zakúpte aj schodíky pre pohodlné vchádzanie a vychádzanie z vody. A čo iné príslušenstvo? Populárne sú tepelné čerpadlá na ohrev vody, bazénový teplomer a podobne.

Už sa vidíte, ako sa kúpete vo svojom novom bazéne? Premeňte predstavy na skutočnosť, choďte nakupovať a užívajte si leto z bazéna.

ZDROJ: Natívny článok od vasekupony.sk

Zdieľať obsah